MHW100160V 19.2 kWh
Model Number: MHW100160V
Product Series Reassurance (Stationary)
Connection Type Hardwire
Battery Capacity 19.2 kWh
System kW 10000 Watt (10.0 kW)
Line Conductor Size
6 AWG
Load Connection Type
2 Pole Breaker
Load Conductor Size
8 AWG
Capacity
19.2 kWh
Battery UL Listing
UL 94V-0
Tower Count
2
Weight
1468 lb
Depth
16 in
System Height
53 in
System Width
62 in